Hotel Senator, Dźwirzyno k. Kołobrzegu
Gdzie na kitesurfing w Polsce? Nad morze czy lepiej wybrać jezioro? Jaki wiatr? I czy kitesurfing jest bezpieczny?

Gdzie na kitesurfing w Polsce? Nad morze czy lepiej wybrać jezioro? Jaki wiatr? I czy kitesurfing jest bezpieczny?

01 Sie 2022
Jeżeli zastanawiasz się nad nowym miejscem, gdzie doskonalić swoje umiejętności lub gdzie się uczyć kitesurfingu? A szukacie czegoś bliżej niż Hel lub chcecie poznać inne miejsce niż Jastarnia? Nadmorskie Dźwirzyno posiadające morze oraz jezioro jest warte rozważenia.

Wiosna, lato, jesień nad morzem tak samo dobre, aby zażyć SPA i popływać na kitesurfingu. Najbardziej widowiskowy sport wodny kitesurfing zdobywa serca Polek i Polaków. Hotel Senator oprócz luksusowych pokoi z widokiem na morze oraz profesjonalnego SPA posiada plażę, na której brak pali falochronów. Marek Rowiński oraz Marek Rowiński junior 3-krotny Mistrz Polski to tu łapali jeden z pierwszych wiatrów na swej drodze do mistrzowskiej formy.

Hotel SENATOR SPA nad morzem z własną plażą jest doceniany przez kitesurferów. 

Przeszło od 10 lat plaża przy hotelu jest oznaczana na mapach polskiego kitesurfingu jako polecane miejsce do uprawiania tego epickiego sportu. Początkowa pasja kilku ludzi przerodziła się w coś większego łączącego radość z przebywania nad morzem z uprawianiem tej widowiskowej dyscypliny. W Dźwirzynie krok po kroku można doskonalić się kitesurfingu. Nowo pobudowane Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej leżące nad Jeziorem Resko Przymorskie w Dźwirzynie umożliwia wypożyczenie sprzętu do kitesurfingu wszystkim, którzy chcą się spróbować z tym sportem. W miejscowości funkcjonują 3 całoroczne szkoły kitesurfingu oraz profesjonalni instruktorzy tego sportu.

 

zawody-kitesurfing-kołobrzeg_dźwirzyno

foto: PZK Zawody Kite Liga na jeziorze Resko Przymorskie w Dźwirzynie

Hotel SENATOR należący do Polskiej Grupy Hotele Nadmorskie uczestniczy w rozwoju kitesurfingu w regionie.

Hotel udostepnia swoja plażową infrastrukturę na potrzeby spotkań pasjonatów kitesurfingu oraz włącza się sponsorowanie wydarzeń organizowanych przez Polski Związek Kite'boardingu. Dźwirzyno jest miejscem copletnym, aby cieszyć się tym sportem oraz pozytywnymi emocjami unosząc się na falach. Niemal w każdy dzień adepci tego sportu mogą liczyć na sprzyjające warunki mając do dyspozycji akwen Bałtyku lub  spokojniejszy akwen jeziora Resko. Dzięki szkółką kitesurfingu zawsze istnieje dobry czas, aby zacząć swoją przygodę. Dzięki piankom termoizolacyjnym wydłużony jest czas kiedy można uprawiać ten sport. 

zawody-kitesurfing-kołobrzeg_dźwirzyno

 

Najlepszy moment, aby zaplanować czas na kitesurfing, jest właśnie teraz. 

Dźwirzyno to jest wyjątkowe miejsce ze względu na silne wiatry i dość płaską wodę. Od początku maja do końca września dominują stałe wiatry, wiejące od 7 do 25 węzłów. Tu możesz szlifować swoje umiejętności sterowania latawcem w strefie małej mocy oraz wykonywania pierwszych ślizgów. Hotel Senator to zamknięta enklawa w sosnowej oazie przy rezerwacie przyrody i jest świetnym miejscem na uprawianie tego sportu. Oddalenie o 12 km od Kołobrzegu zapewnia pustą plażę, gdzie można spokojnie rozwinąć swój latawiec, zrobić rozgrzewkę, aby przygotować się do pływania.

 

zawody-kitesurfing-kołobrzeg_dźwirzyno

zawody-kitesurfing-kołobrzeg_dźwirzyno

zawody-kitesurfing-kołobrzeg_dźwirzyno

zawody-kitesurfing-kołobrzeg_dźwirzyno

 

Jeżeli szukacie miejsca do uprawiania kitesufingu na wiosnę lub jesień proponujemy przestrzeń naszego wybrzeża.

Pasja kitesurfingu idealnie zagra z możliwością regeneracji w naszym kategoryzowanym hotelu. Hotel umożliwi połączenie rodzinnego wypoczynku w komfortowych warunkach z najbliższymi, a dzieci zawsze znajdą moc atrakcji dla siebie bezwzględu na pogodę. Do Państwa dyspozycji mamy:

 • Profesjonalne Bursztynowe SPA
 • Restaurację à la carte Oranżeria
 • Lobby i kawiarnię
 • Basen sportowy 25 metrów
 • Basen rekreacyjny
 • Kompleks Saun
 • Taras zewnętrzny z jacuzzi 
 • 200 metrową salę zabaw dla dzieci
 • Siłownię
 • Rowery
 • Automaty do gry oraz Xboxy
 • Muzyka na żywo
 • Animacje dla dzieci

Gwarancja najlepszych cen zadzwoń, zapytaj.

tel. +48 94 35 49 444senator@hotelsenator.pl

HOTEL PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM:

To przede wszystkim zrozumienie, że zwierzę to najlepszy przyjaciel człowieka (czytaj więcej)...

 

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij