Hotel Senator, Dźwirzyno k. Kołobrzegu

Nasze zabiegi

Krioterapia Miejscowa

20zł if 40 min

Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwienie. Stosowana jest do leczenia: zapalenia stawów, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, zwichnięć i skręceń stawów,  bólów mięśniowych. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest niedoczynność tarczycy, zmiany nowotworowe,  miejscowe zaburzenia krążenia, uszkodzenia skóry, gorączka, nadciśnienie tętnicze.

Magnetoterapia

20zł if 40 min

Magnetoterapia polega na ekspozycji całego ciała lub jego części w polu magnetycznym o wyższej indukcji. Pole magnetyczne jest tu czynnikiem zewnętrznym przenikającym przez organizm człowieka zmieniając funkcje biologiczne tkanek i mobilizując procesy odpornościowe i regeneracyjne. Jest to metoda nie termiczna wykonywana przez ubranie, gips, bandaże itd. Magnetoterapia przyspiesza procesy metaboliczne oraz regenerację organizmu.  Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: czynna gruźlica płuc, choroby nowotworowe, ciąża, gorączka, ostre stany zapalne, niewydolność nerek.

 

Elektroterapia

20zł if 40 min

Elektroterapia to dziedzina fizykoterapii zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki oraz złagodzenie stanu zapalnego. Przyspiesza również wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych.

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegów są: zmiany na skórze, stany gorączkowe, porażenia mięśniowe, miejscowe zaburzenia czucia, nowotwory, ostre stany zapalne i infekcje, wszczepiony rozrusznik serca, metale w tkankach poddawanych zabiegowi, zagrożenie zatorami, zakrzepowe zapalenie żył.

Laser

20zł if 40 min

Leczenie laserem jest metodą fizykalna polegającą na dostarczeniu do wybranego miejsca organizmu ludzkiego energii w postaci światła. Ma ona wykorzystywać bezpośrednie działanie na procesy tkankowe bez ich uszkodzenia. Do biostymulacji używa się promieniowania laserowego z zakresu podczerwieni i czerwieni, ponieważ ono najgłębiej przenika do tkanek.

Wskazanie do zabiegów laseroterapii są: rany pooperacyjne, owrzodzenia i przeszczepy skory, rożnego rodzaju choroby narządu ruchu- również na podłożu reumatycznym, choroby skóry.

Do zasadniczych przeciwwskazań do wykonania zabiegu należą: ciąża, miesiączka, wszczepiony rozrusznik serca, choroby bakteryjne, choroby gorączkowe, padaczka, uczulenie na światło, nowotwory.

Sollux

20zł if 40 min

Zabieg ciepło i światłoleczniczy. W zależności od rodzaju użytego filtra zabieg ma różne zastosowania. Wskazaniem do stosowania zabiegu są:

filtrem czerwonym: stan zapalny zatok czołowych i szczękowych, nieżyt nosa, zapalenie ucha środkowego i zewnętrznego, napięcie mięśniowe, bóle korzonkowe, wstęp do masażu klasycznego leczniczego.

filtrem niebieskim: nerwobóle, przeczulica (nadwrażliwość), trądzik młodzieńczy

Przeciwwskazaniami do zabiegów są: zaburzenia czucia, wszystkie choroby, które pod wpływem ciepła ulegają zaostrzeniu, m.in. ostre stany zapalne, wczesne stany pourazowe, ostre choroby skóry, żylaki, stany zagrażające krwawieniem, niewydolność krążenia.

Ultradźwięki

20zł if 40 min

Lecznicze stosowanie ultradźwięków polega na wykorzystaniu ich działania cieplnego. Powstające w tkankach ciepło powoduje: przekrwienie, zwiększenie przemiany materii, zwiększenie rozciągliwości włókien kolagenowych, wzrost aktywności enzymów, zmniejszenie napięcia mięśni, zmiany przewodnictwa nerwowego, uśmierzenie bólu, zmniejszenie sztywności stawów.

Wskazaniem do stosowania ultradźwięków są :bóle kręgosłupa, ostroga piętowa, zgrubienie okostnej, przykurcze, choroba Sudecka.

Przeciwwskazania to: ciąża, nowotwory, wszystkie choroby, w których nie wolno stosować ciapła, zaburzenia rytmu serca, ostre infekcje i stany zapalne, zaburzenia czucia, wszczepiony rozrusznik serca, Przeciwwskazane jest również wykonywanie zabiegów u dzieci i młodzież przed zakończeniem okresu wzrostu.

Inhalacje

20zł if 40 min

Zabieg leczniczy polegający na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora). Do inhalacji używa się leków działających rozkurczowo na drzewo oskrzelowe, ułatwiających wykrztuszanie wydzieliny, działających przeciwzapalnie i antybiotyków. Inhalacje najczęściej stosowane są w astmie oskrzelowej, ostrych i przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowych.

Mechaniczny Drenaż Limfatyczny

50zł if 40 min

Masaż wykonany przy pomocy urządzenia do sekwencyjnego masażu uciskowego kończyn dolnych. Jest to urządzenie zbudowane w oparciu o nowoczesną technologię. Praca aparatu sterowana jest przez mikroprocesor, który jest przeznaczony do realizacji procedur zabiegowych. Zabieg polecany jest w: schorzeniach układu limfatycznego, leczeniu fizykalnym stanów pourazowych, profilaktyce niewydolności układu krążenia. Mechaniczny masaż powoduje: pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego do pracy, zmniejszenie obrzęku limfatycznego, zwalczanie i zapobieganie objawom „ciężkich nóg”, lepszą przemianę materii. Pomaga przywracać utraconą elastyczność skóry, wspomaga zwalczanie cellulitu i regeneruje zmęczone mięśnie.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: aktywna choroba nowotworowa, zapalenie naczyń chłonnych, obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych, zakrzepica żył głębokich (w przeciągu ostatniego pół roku), choroby skóry, podwyższona temperatura ciała.

Hydromasaż

50zł if 40 min

Hydromasaż poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala dłużej zachować dobrą formę i młodość. Działa też korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie i odpręża. Masaż wodny łagodzi też bóle stawów, głowy, rozluźnia napięte mięśnie.

Z masażu wodnego mogą korzystać wszyscy, także dzieci i starsze osoby. Docenią go zwłaszcza ci, którzy przez wiele godzin dziennie pracują w pozycji stojącej lub siedzącej, co źle wpływa na kręgosłup i krążenie. Cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe wodny masaż ukoi bóle stawów. Wspomoże też leczenie rwy kulszowej. U zestresowanych i przemęczonych zmniejszy napięcie mięśni, ból głowy, poprawi nastrój i zapewni dobry sen.
Znakomicie sprawdza się w kosmetyce. Poprawia ukrwienie skóry, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, redukując cellulit. U kobiet po porodzie przywraca sprężystość mięśni brzucha. Kąpiele w wannach z hydromasażem poleca się też przy problemach ze skórą, osteoporozie i zaburzeniach trawienia.

Osoby z chorobami układu krążenia, cukrzycą i żylakami przed takimi zabiegami muszą poradzić się lekarza.

Okłady Borowinowe Miejscowe

30zł if 40 min

Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury. Borowiną wspomaga się leczenie stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości i stawów, a nawet chorób kobiecych. Ponadto po zabiegu borowinowym, np. kąpieli czy okładach, skóra jest gładka jak aksamit.

Przede wszystkim ogromne bogactwo cennych substancji organicznych: kwasy humusowe oraz fulwonowe, węglowodany, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro- i makroelementy. Niezwykłym składnikiem są związki o działaniu estrogennym, oddziałujące na korę nadnerczy i stymulujące czynności jajników, co wykorzystuje się w leczeniu chorób kobiecych. Borowina zawiera również bardzo dużo substancji nieorganicznych, przede wszystkim rozmaite sole (żelazowe, wapienne, glinkowe) i krzemionkę. Kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości ściągające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Dlatego zabiegi z użyciem borowiny powodują regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, a także zwiększenie ukrwienia skóry.

Kąpiel Borowinowa

60zł if 40 min

Kąpiele borowinowe mają cudowny wpływ na nasze zdrowie. Pomagają w leczeniu stanów zapalnych, schorzeń kości, mięśni i stawów. Są stosowane przy wielu chorobach kobiecych. Ponadto doskonale wpływają na stan skóry, która staje się dzięki nim gładka jak jedwab.

Sprawdź dostępność Terminu

Rezerwując przez stronę otrzymasz gwarancję najniższej ceny!
15 Paź 18
16 Paź 18
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij